PL EN
 
STRESZCZENIE
W artykule opisano uniwersalne układy wejść – wyjść zrealizowane dla mikrosystemu cyfrowego (mikrokontrolera) PSoC CY29466 firmy CYPRESS. Układ ten umożliwia zamianę sygnałów analogowych z reluktancyjnych czujników na dane wejściowe do mikroprocesora. Przekształca sygnały analogowe na równoważne sygnały cyfrowe, umożliwia zbieranie sygnałów analogowych i cyfrowych, wejściowych i wyjściowych w celu ich dalszej obróbki do współpracy ze sterownikami przemysłowymi, komputerami i innymi układami sterującymi. Mikrokontroler może także realizować akwizycje danych z różnych układów wejściowych. Praca jest kontynuacją artykułu „Przyszłościowe współbieżne mikroprocesorowe inteligentne systemy mechatroniczne w sterowaniu i diagnostyce pojazdów szynowych” przedstawione w czasopiśmie „Pojazdy Szynowe” 4/2007; 1/2008; 2/2008. Artykuł powstał w wyniku realizacji projektu badawczego KBN 4T 12C 04929 pt.” Rozproszone współbieżne mikroprocesorowe inteligentne podsystemy mechatroniczne w sterowaniu i diagnostyce pojazdów szynowych”.
REFERENCJE (5)
1.
Bocian S.: Przyszłościowe współbieżne mikroprocesorowe inteligentne systemy mechatroniczne w sterowaniu i diagnostyce pojazdów szynowych (2). Pojazdy Szynowe nr 1/2008.
 
2.
Bocian S.: Przyszłościowe współbieżne mikroprocesorowe inteligentne systemy mechatroniczne w sterowaniu i diagnostyce pojazdów szynowych (3). Pojazdy Szynowe nr 2/2008.
 
3.
Ober J.: Stan i kierunki rozwoju systemów czasu rzeczywistego w zastosowaniach przemysłowych.
 
4.
Dokumentacja UIT dostępna pod adresem www.uniprod. com.pl.
 
5.
Wolański P.: Modelowanie układów cyfrowych na poziomie RTL z wykorzystaniem sieci Petriego i podzbioru języka VHDL. Praca doktorska, Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informatycznych, 1999.
 
eISSN:2719-9630
ISSN:0138-0370
Journals System - logo
Scroll to top